Нд, 18.11.2018, 12:47
Приветствую Вас Гість
Главная | Регистрация | Вход
Сайт "під каву"

Головна » Статті » Мои статьи

Хеллоуїн: Історія свята

Хеллоуїн: Історія свята

Хеллоуїн - одне з прадавніх свят в світі. У цьому дивному святі переплелися кельтська традиція вшановування злих духів і християнська - поклоніння всім святим. Історія свята Хеллоуїн налічує тисячоліття, починаючи від кельтського фестивалю Самхейн, римського Дня Помони і християнського Дня всіх святих. Століття тому землі сучасної Великобританії і північної Франції населяли кельтські племена. Вони були язичниками і як верховного бога почитали бога Сонця. Кельти ділили рік на на дві частини - зимову і літню. Протягом всієї зими бог Сонця знаходився в полоні в Самхейна, володаря мертвих і князя тьми. Фестиваль Самхейна, який святкувався 1 листопада, - це час, коли починалася зима. В цей час літо змінялося взимку, день - вночі, життя - смертю, і всі бар'єри між матеріальним і надприродним світами усувалися, ворота між ними відкривалися на одну ніч. В цей час всі нереалізовані надії і плани померлих знов поверталися на землю, а їх душі спускалися до рідних вогнищ. Душі померлих могли приймати різні вигляду, злі вселялися в тварин, а найнебезпечніші - в котів. Цього дня вся нечиста сила спускається на землю. Якщо вам дуже хочеться побачити відьму, можу порекомендувати один вірний засіб - опівночі вийдіть на вулицю, одягнувшись навпаки, і пройдіте задом наперед. Приємної зустрічі!

В ніч з 31 жовтня на 1 листопада друїди - духи живої природи - збиралися в дубових гаях на вершинах горбів (кельтів рахували дуби священними деревами), запалювали вогнища і приносили злим духам жертви, щоб вмилостивити їх. А вранці друїди дарили людям вугілля від своїх костриць, щоб ті розпалювали вогнища своїх будинків. Вогонь друїдів зігрівав удома протягом довгої зими і охороняв будинок від нечистої сили. Вночі дівчата ворожили. Можна кинути два каштани у вогнище друїдів. Якщо плоди згоратимуть поруч, то дівчина житиме в дружбі і згоді з милим, якщо розкотяться в різні боки - розійдуться їх дороги в різні боки. Побачити свого майбутнього чоловіка дівчина могла, сівши перед дзеркалом опівночі з яблуком в руці. Найгіршою ознакою вважався свічник, що впав. `Злі духи хочуть погасити вогонь в будинку`, - вірили кельти. На початку нашої ери римляни завоювали кельтську територію, принісши з собою свої традиції і свята. В ніч з 31 жовтня на 1 листопада вони святкували День Помони - богині рослин. У IX столітті, коли християнство поширилося на території Великобританії, ці древні традиції змішалися з ще одним святом - католицьким Днем всіх святих - All Hallows Even, або All Hallows Eve. Пізніше за його сталь називати Hallowe`en, і врешті-решт - Halloween. Сьогодні від древнього язичеського свята залишився набір забавних увлекательних традицій. У цю ніч прийнято одягатися в костюми нечистої сили і владнувати маскаради. Здається, не можна упускати рідкий шанс відчути себе відьмою або демоном. Невід'ємний символ Хеллоуїна - гарбузова голова. З гарбуза віддаляється внутрішність, вирізується обличчя і всередину вставляється свічка. Гарбуз символізує одночасно закінчення збору урожаю, злісного духу і вогонь, що відлякує його. Так дивно концентруються древні повір'я в одному предметі. У цю ніч діти стукаються в будинки з криками: `Treat or trick!` - `Пригощай або пошкодуєш!`. Якщо ви не принесете жертву, ці маленькі злі демони можуть жорстоко пожартувати над вами, наприклад, вимазати сажею ручки дверей. Шкода, що за цими розвагами забувається древній сенс Хеллоуїна. Хеллоуїн інтригує загадковістю, своєю міфічною значущістю. Це свято - спроба зрозуміти зв'язок між нашим і потойбічним світами. Хеллоуїн - це перехід, ворота з одного світу в іншій. Ці ворота, як і будь-які інші, парадоксальні. Знаходячись між двома світами, вони належать в один і той же час їм обом - і жодному з них. Самхейн - ворота в зиму. Ми до цих пір схильні сприймати зиму з неприязню і відразою. Здається, що все живе вмирає. Проте прихід смерті за визначенням є прихід життя.

Біла пустеля, де живе Самхейн, незвичайно красива. Вона звільнена від всього зайвого, наносного. Його час - це час скинути вантаж турбот і суне, що накопичилися за літо і втратили своє значення, наслідуючи приклад дерев, які звільняються від листя, віджилого свій термін. Адже якщо дерева не скинуть їх, мертве листя не дасть їм можливість ожити знов навесні. Легенда свідчить, що в цю ніч Самхейн відкриває ворота в минуле і майбутнє. Дві стихії стають доступні в сьогоденні. Це час коли людина не обмежена кліткою свого часу і може усвідомити своє місце в павутині вічності. Проте перехід в інший простір або час зазвичай буває хворобливим. Ворота добре охороняються. Відьми і демони - герої Хеллоуїна - це тіні охоронців воріт. З нашого боку буття вони здаються лякаючими втіленнями зла. Але якщо ворота пройдени, кого побачимо ми, озирнувшись? 

Категорія: Мои статьи | Додав: admin (18.09.2010)
Переглядів: 1317 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Гра
Онлайн Плеер
Калькулятор ОнЛайн
Перекладач ОнЛайн

Переводчик онлайн
с на
Форма входа
Поиск
Наш опрос
Ваша улюблена кава:
Всього відповідей: 495
Друзья сайта
  • Життя та цікаві факти ЖИЗНЬ и ХАК

  • Кулінарні рецепти
  • Афери і Фокуси

  • Copyright MyCorp © 2018Безкоштовний хостинг uCoz